Jak to všechno začalo

Datum

Rodiče tehdy 1,5 letého Sebastiánka, kteří se snažili, aby byl jeho pokojíček krásným a útulným místem. Nemáme rádi škatulkování na klučičí modrou a holčičí růžovou. Dáváme přednost decentním a neutrálním barvám, vzorům a snažíme se kupovat takové věci, které budou sloužit déle a třeba i dalším generacím. Ať už jde o oblékání, výbavu pro miminko anebo dětské hračky. S tímto cílem jsme postupně zařizovali také Sebíčkův pokojíček. Obzvláště pak, když už na cestě byla jeho mladší sestřička.

Bylo to pár týdnů, co Sebík již začal spávat ve své vlastní posteli v pokojíčku. A byl tak nejvyšší čas zamýšlet se nad nějakou formou lampičky, která by dodala pocit bezpečí a usnadnila tak usínání. Ať už to současné ještě s pomocí rodičů, ale především pak to budoucí již bez nás. Lampička však musela splňovat naše požadavky právě na design a užitnou hodnotu. V decentních barevných tónech a ideálně z přírodních materiálů, které jsme v pokojíčku velmi rádi užívali. 

 

A zde jsme narazili. Nedařilo se nám totiž u nás v česku najít takové světlo, který by odpovídalo našim představám. Začali jsme tak hledat inspiraci v zahraničí. Zde už byla situace o něco lepší. Ovšem výrobky se často nedaly do Česka dostat. Alespoň ne klasickou pohodlnou cestou, jak jsme všichni zvyklí. Nechtěli jsme to ale vzdát, a na základě zahraničních inspirací jsme si vytvořili svou vlastní lampičku z masivního dřeva. Jelikož měl náš Sebík rád medvídky, padla volba právě na něj. 

 

Nyní to možná vypadá tak, že jsme měli vyhráno. Ovšem tento náš první pokus byl na míle vzdálen tomu, co bychom si troufli nabízet vám a vašim nejmenším. Od první skici po finální produkty ve skutečnosti uplynulo půl roku. Stovky hodin intenzivní práce. Vzdělávání, pokusů a omylů, úspěchů a selhání, nadšení a frustrací. Mezitím se nám méďa rozrostl o další tři kamarády. Všechny původem z českého lesa, jak jsme se rozhodli pojmout první edici 4 zvířátek.   

 

A když jsme byli  v celém tom procesu tvoření ponořeni až po uši, rozhodli jsme se pro vás připravit ještě několik dalších produktů. Krásných pro oko, smysluplných a zároveň přírodních. Kromě dřeva jsme tak oprášili i dnes stále ještě trochu opomíjený len a přírodní bavlnu. Začaly vznikat první skici a prototypy lněných deček pro miminka, macramé duhy a lapačů snů. Slibujeme, že to nejsou poslední věci, které od nás uvidíte. Budeme poctivě pracovat, vymýšlet a tvořit  další tradiční i netradiční, krásné a smysluplné věci pro ty naše malé poklady. Koneckonců to všichni děláme právě pro ně. Pro ty krásné společné chvíle protnuté upřímnou dětskou radostí a nekončícím smíchem. 

 

Za Terku a Martina vám ze srdce přejeme plnou náruč takovýchto společných chvil.

Další
příspěvky