Jak se rodí medvídek a jak o něj pečovat?

Datum

Přijměte pozvání nakouknout do zákulisí, jak z kousku smrkového dřeva vznikne kamarád do dětského pokojíčku. Projdeme vše krok po kroku, od nápadu, přes kreslení, vyřezávání, broušení, malování až finální balení, kdy medvídek míří na cestu za vámi.

První na řadu přijde tužka a papír. A tužka se musí pořádně vyřádit. Vzniká totiž první návrh, jak by onen medvídek mohl vypadat. Jaká bude mít ouška? A nosánek? A co bříško? Poté vznikne první konečná skica, podle které se vyřeže zvířátko. A náš první medvídek vůbec nebyl dokonalý, byl plný chyb a věcí, které jsme museli vyladit a dotáhnout.

Aby medvídek nebyl jen obyčejným medvídkem, ale dokonalým světlem pro děti do jejich pokojíčků, musíme navrhnout rozmístění světýlek. Tak, aby ladila ke zvířátku a zároveň pěkně osvětlila pokojíček. 

 

Když už dřevěná deska není deska, ale je to zvířátko, pečlivě vyřezané a obroušené, přijde na řadu ošetření dřeva a malování. Celý povrch ošetřujeme voskovým olejem na bází přírodního včelího vosku, který je certifikován pro použití u hraček. 

 

Pokud si vyberete medvídka částečně nebo celobarveného, přijde na řadu malování. Vše pěkně ručně. Prvně tedy musíme vybrat tu dokonalou barvu. Hodiny sedíme v prodejně barev a ze vzorníku barev a z tisíců odstínů vybíráme ten jediný dokonalý. 

 

A jdeme do finále. Medvídek je připraven na cestu k vám. Ještě jej finálně zkontrolujeme, jestli je vše v pořádku. Chceme, aby každý nový kamarád byl dokonalý. 

Opatrně zabalíme do dřevité vlny, aby se mu po cestě nic nestalo a je čas vyrazit dělat radost dalšímu dítěti a svítit mu na cestu do říše snů.

 

A jak se o takové zvířátko starat, aby byl šťastný nejen medvídek, ale i celá rodina?

 

Díky tomu, že je lampička z masivního dřeva, je poměrně těžká, proto nikdy nenechávejte dítě bez dozoru, aby na něj nespadla. Není určena ke hraní.

Pokud se na dřevo dostane nějaká ta skvrna, lampičku ihned otřete vlhkým hadříkem, díky ošetření olejem se tak mnoho skvrn nemusí “zažrat” do dřeva.

Lampička není voděodolná ani vodotěsná, je určena do interiéru. Pokud bude dlouho na slunečním světle, dřevo může mírně měnit barvu. Lampička je vyrobena ze smrkového dřeva, které má krásnou strukturu a barvu a řadí se spíše k měkčím dřevům, proto může být náchylnější ke kontaktu s ostrými předměty. 

Kdyby medvídek přestával svítit, stačí zezadu vyměnit baterky a medvídek zase bude jako nový.
Další
příspěvky